صفحه شخصی آیدا شیرانی   
 
نام و نام خانوادگی: آیدا شیرانی
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  طراح
تاریخ عضویت:  1390/11/26
 روزنوشت ها    
 

 بازسازی طراحی داخلی یکی از واحدهای مسکونی هبیتات۶۷ ـ موشه سفدی بخش معماری

8

این پروژه که در میان یکی از برجسته ترین یادمان های تاریخ معماری مونترال، هبیتات ۶۷ از موشه سفدی در کنار رودخانه سنت لارنس قرار گرفته؛ بازسازی یکی از واحدهای آپارتمانی مسکونی این مجموعه است که توسط استودیو پرکتیس انجام گرفته است.

این پروژه که H۶۷ نام گذاری گشته شامل عناصر و ویژگی هایی ست که به سازماندهی مجدد و نوسازی فضاهای زندگی پرداخته است؛ جایی که طراحان آن کیفیت معماری معاصر خانه های انفرادی و باغ را در فرمت مکعبی و پیش ساخته ی این پروژه ادغام نموده اند. ترکیب منحصر بفرد عناصر انباشته شده بر روی هم، منجر به لایه لایه شدن مناطق شده است و بیش از این ها با از بین بردن دیوارها، به هر فضا اجازه داده شده تا در سطحی متفاوت قرار بگیرد.

بازسازی و دکوراسیون فضاهای داخلی با حداقل تزئینات انجام شده است. چشم اندازهای خط آسمان مناطق اطراف و رودخانه ی مجاور با پنجره ها و بازشوهای بزرگ از جنس بتون و شیشه برجسته شده است.

طراحان این پروژه می گویند: “طرح ما بازسازی پروژه ای بود که در گذشته چند بار بازسازی شده است و در نتیجه بیشتر چشم اندازها با پارتیشن های مات مسدود شده است. در نتیجه، چالش اصلی ما نه تنها بازگرداندن این چشم اندازهای پانوراما به طرح و توزیع بهینه ی نور در سراسر آپارتمان؛ که فراهم نمودن فضای خصوصی مورد نیاز هر فضای برای داشتن یک زندگی راحت نیز بوده است.”

این طرح که با پاسیوسس آراسته و باغی زیبا به پایان رسیده است؛ با طراحی داخلی معاصر خود، دیدگاه مدرنیستی سفدی را تکمیل گردانده است و این پروژه را همچنان به عنوان یکی از برجسته ترین پروژه های این شهر کانادایی نگاه داشته است.

برگرفته از : hichgroup.com

یکشنبه 17 بهمن 1395 ساعت 18:45  
 نظرات