صفحه شخصی آیدا شیرانی   
 
نام و نام خانوادگی: آیدا شیرانی
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  طراح
تاریخ عضویت:  1390/11/26
 روزنوشت ها    
 

 کتابخانه‌ی ساحلی از معماران وکتور در پکن بخش معماری

9شرکت چینی معماران وکتور، پروژه ی کتابخانه ساحلی واقع در سواحل آرام خلیج بوهای که تنها سه ساعت با پکن فاصله دارد را به اتمام رسانده است. این طرح تسهیلاتی بخشی از یک مجموعه ی تعطیلاتی ست که با هدف ارائه ی شیوه ی زندگی ساکت تر از آن چه در کلان شهرهای شلوغ در دسترس است ساخته و در نظر گرفته شده است.

این ساختمان شامل یک فضای بزرگ مطالعه، فضای مراقبه آرام، اتاق فعالیت های چندمنظوره، بار و بخش استراحت است. فضاهای داخلی ساختمان هر یک با دقت طراحی شده اند تا شامل یک رابطه ی منحصر به فرد با اقیانوس از سمت شرق، نور طبیعی و عبور باد باشند و با استفاده از این عناصر به درجات مختلفی از زندگی در آن ها جریان باید.

بزرگ ترین فضای ساختمان به بخش مطالعه اختصاص یافته است و شامل دو طبقه و مجموعه ای از میز و صندلی های چیده شده به سوی اقیانوس است که از هر نقطه از کتابخانه بتوان از چشم انداز طبیعی و آرامش آن لذت برد. در طبقه ی همکف، دیوارهایی شیشه ای طراحی شده اند تا در روزهای مناسب برای جریان هوا بر روی محور خود باز گردند.

علاوه بر این ها، پنجره هایی نواری با شیشه های ثابت رو به چشم اندازهای طبقه ی بالا، نور سایر فضاها را تامین می نمایند. سقف خرپایی از شرق تا غرب طرح را پوشانده است تا فضاهایی بدون ستون را ارائه نماید و آنجا که به شمت دیوارها خم و کشیده می شود دارای بادگیرهای دایره شکلی برای تهویه مناسب تر هوا می باشد.


برگرفته از : hichgroup.com

سه شنبه 16 آذر 1395 ساعت 10:45  
 نظرات