صفحه شخصی آیدا شیرانی   
 
نام و نام خانوادگی: آیدا شیرانی
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  طراح
تاریخ عضویت:  1390/11/26
 روزنوشت ها    
 

 aspect studios نخستین ساختمان خود را در سیدنی می‌سازد بخش معماری

7قرار بر این است که kengo kuma معمار اهل ژاپن اولین ساختمان خود را در استرالیا بسازد. این سازه که در واقع یک ساختار شش طبقه را در قلب مرکز میدان شهر سیدنی به ارمغان می‌آورد توسط گروه معماری aspect studios مورد حمایت قرار گرفته است. این سازه شش طبقه دارای یک کتابخانه با فضای خلاقانه، سالن بزرک بازار، مرکز مراقبت از کودکان، رستوران و پارک کوچکی است که در کل نمایی جذاب، پویا و پیچیده را نیز به ارمغان آورده است. در ادامه با میهن بنا همراه باشید.

اکنون قرار است که اهالی منطقه darling لذت بسیار از این ساختمان ببرند و kengo kuma در این باره گفته است: ” هدف ما نشان دادن قدرت معماری در هندسه دایره‌ای برای جامعه است و این ساختمان پویا و هیجان‌ انگیز قرار است که به یک مکان بسیار شیک تبدیل شود که البته هدف اصلی آن ایجاد کسب‌ و کار است.”

این مجموعه عظیم شامل بازارها و غرفه‌های خرده فروشی، فضای سبز تفریحی، متراژ ۲۷۰۰ متر مربع است که تقریبا ۳۵% از آن در اختیار عموم است. این ساختمان در واقع یک روستا را با ۴۲۰۰ ساکن و ۲۵۰۰ کارگر جا می دهد. باتوجه به گفته steve mccann این سازه قرار است تا سال ۲۰۱۸ افتتاح شود.


برگرفته از : mihanbana.com

چهارشنبه 26 خرداد 1395 ساعت 16:09  
 نظرات